Skip to the content

2023 - 2024 World Champion Standings

World Standings updated on 04/19/2024

The points below reflect the following tournaments

  • Forms
  • Girls
  • 2nd, 3rd Degree Black Belt
  • 9 - 10 Years Old
Place Name Pts Location
1 MARIAN GUERRERO 63 WEST FARGO, ND
1 KENNEDY JENKINS 63 AZLE, TX
3 Bella Collack 45 LAS VEGAS, NV
4 SIERRA KUTZAVITCH 38 MCKEES ROCKS, PA
5 PAYTON SIEGFRIED 36 WEST CHESTER, PA
6 TIA TALBOT 32 NAMPA, ID
7 KENNEDY FOX 27 MURPHY, TX
8 ISABELLA OBESO 25 COLD SPRING, KY
9 ISABELLA DE LOS SANTOS 23 ELKHART, IN
10 ANYA AHRENS 21 MCKINNEY, TX
  • Weapons
  • Girls
  • 2nd, 3rd Degree Black Belt
  • 9 - 10 Years Old
Place Name Pts Location
1 KENNEDY FOX 58 MURPHY, TX
1 MARIAN GUERRERO 58 WEST FARGO, ND
3 KENNEDY JENKINS 50 AZLE, TX
4 Bella Collack 42 LAS VEGAS, NV
5 SIERRA KUTZAVITCH 39 MCKEES ROCKS, PA
6 PAYTON SIEGFRIED 38 WEST CHESTER, PA
7 ISABELLA OBESO 25 COLD SPRING, KY
8 ANYA AHRENS 22 MCKINNEY, TX
8 TIA TALBOT 22 NAMPA, ID
10 ISABELLA DE LOS SANTOS 21 ELKHART, IN
  • Combat Weapons
  • Girls
  • 2nd, 3rd Degree Black Belt
  • 9 - 10 Years Old
Place Name Pts Location
1 ANYA AHRENS 61 MCKINNEY, TX
2 KENNEDY JENKINS 60 AZLE, TX
3 PAYTON SIEGFRIED 41 WEST CHESTER, PA
4 CORABELLE GIBSON 35 NOBLESVILLE, IN
5 Bella Collack 34 LAS VEGAS, NV
6 ISABELLA DE LOS SANTOS 24 ELKHART, IN
7 Audrey Dempsey 23 PEACHTREE CITY, GA
8 KENNEDY FOX 22 MURPHY, TX
8 TIA TALBOT 22 NAMPA, ID
10 MENA ALI 19 PITTSBURGH, PA
  • Sparring
  • Girls
  • 2nd, 3rd Degree Black Belt
  • 9 - 10 Years Old
Place Name Pts Location
1 ANYA AHRENS 81 MCKINNEY, TX
2 PAYTON SIEGFRIED 52 WEST CHESTER, PA
3 KENNEDY FOX 35 MURPHY, TX
3 KENNEDY JENKINS 35 AZLE, TX
3 AMINA TAI 35 OCOEE, FL
6 Bella Collack 31 LAS VEGAS, NV
7 TIA TALBOT 25 NAMPA, ID
8 ISABELLA DE LOS SANTOS 24 ELKHART, IN
8 Audrey Dempsey 24 PEACHTREE CITY, GA
10 CORABELLE GIBSON 23 NOBLESVILLE, IN
  • Creative Forms
  • Girls
  • 2nd, 3rd Degree Creative Forms Black Belt
  • 9 - 10 Years Old
Place Name Pts Location
1 MARIAN GUERRERO 60 WEST FARGO, ND
2 ANYA AHRENS 48 MCKINNEY, TX
3 TIA TALBOT 43 NAMPA, ID
4 KENNEDY JENKINS 39 AZLE, TX
5 PAYTON SIEGFRIED 36 WEST CHESTER, PA
6 CORABELLE GIBSON 25 NOBLESVILLE, IN
6 ISABELLA OBESO 25 COLD SPRING, KY
8 MOLLY MARSH 16 DARIEN, IL
9 ALMINA CELIKOVIC 11 WEST FARGO, ND
10 HANNA CIUBOTARU 10 NASHVILLE, TN
  • Creative Weapons
  • Girls
  • 2nd, 3rd Degree Creative Weapons Black Belt
  • 9 - 10 Years Old
Place Name Pts Location
1 KENNEDY JENKINS 69 AZLE, TX
2 PAYTON SIEGFRIED 51 WEST CHESTER, PA
3 ANYA AHRENS 45 MCKINNEY, TX
4 TIA TALBOT 39 NAMPA, ID
5 ISABELLA OBESO 35 COLD SPRING, KY
6 CORABELLE GIBSON 25 NOBLESVILLE, IN
6 AMINA TAI 25 OCOEE, FL
8 MOLLY MARSH 16 DARIEN, IL
9 ALMINA CELIKOVIC 15 WEST FARGO, ND
10 CAPRICE LOZAR 11 CHARDON, OH
  • X-Treme Forms
  • Girls
  • 2nd, 3rd Degree X-Treme Forms Black Belt
  • 9 - 10 Years Old
Place Name Pts Location
1 MARIAN GUERRERO 60 WEST FARGO, ND
2 KENNEDY JENKINS 47 AZLE, TX
3 PAYTON SIEGFRIED 45 WEST CHESTER, PA
4 TIA TALBOT 39 NAMPA, ID
5 AMINA TAI 36 OCOEE, FL
6 CORABELLE GIBSON 25 NOBLESVILLE, IN
6 ISABELLA OBESO 25 COLD SPRING, KY
8 KENNEDY FOX 17 MURPHY, TX
9 ALMINA CELIKOVIC 11 WEST FARGO, ND
10 CAPRICE LOZAR 9 CHARDON, OH
  • X-Treme Weapons
  • Girls
  • 2nd, 3rd Degree X-Treme Weapon Black Belt
  • 9 - 10 Years Old
Place Name Pts Location
1 Bella Collack 49 LAS VEGAS, NV
2 PAYTON SIEGFRIED 48 WEST CHESTER, PA
3 AMINA TAI 46 OCOEE, FL
4 KENNEDY JENKINS 44 AZLE, TX
5 ISABELLA OBESO 35 COLD SPRING, KY
6 TIA TALBOT 26 NAMPA, ID
7 ANYA AHRENS 25 MCKINNEY, TX
7 CORABELLE GIBSON 25 NOBLESVILLE, IN
9 KENNEDY FOX 17 MURPHY, TX
10 ALMINA CELIKOVIC 15 WEST FARGO, ND

Listed Tournaments

This list displays the 30 most recent tournaments that have been reviewed and entered by ATA Tournament Dept. staff.

For a complete list of entered tournaments, please click here.

Tour # Date Type City State Host
24091 04/13/2024 B Regional LAS VEGAS NV MASTER WADE MCCOIG
24707 04/13/2024 C In-School DENHAM SPRINGS LA CHIEF MASTER JASON DENDY
24716 04/13/2024 C In-School MCKEES ROCKS PA SR. MASTER MICHAEL ESTEP
24089 04/12/2024 A Regional DURHAM NC CHIEF MASTER MICHAEL & SR. MASTER JULIA WEGMANN
24090 04/12/2024 B Regional SURREY, BC BR CHIEF MASTER SCOTT KARPIUK
24709 04/06/2024 C In-School HOMER GLEN IL MASTER MARK AUSTIN
24085 04/06/2024 A Regional CONROE TX MR. KALOB COX
24086 04/06/2024 B Regional LINCOLN NE MASTER JACK & MASTER ALYSSA COCHNAR
24087 04/06/2024 B Regional LINCOLN CA CHIEF MASTER FERNANDO JAIME
24088 04/06/2024 B Regional BROWNSBURG IN MR. ADAM HOSKINS
24084 03/29/2024 AA National DALLAS TX SPRING NATIONALS 2024
24718 03/28/2024 C In-School VALDOSTA GA MASTER MITCHELL CHURCH
24706 03/26/2024 C In-School AZLE TX MAY/HILL/MCMANUS
24691 03/26/2024 C In-School ELKTON MD MRS. VALERIE WALLCE-HOLUBYCKYJ
24710 03/23/2024 C In-School MAPLE RIDGE BR MR. NICHOLAS WHITE
24708 03/23/2024 C In-School ST. JOSEPH MO MR. JAMIE & MRS. SUSAN VOGEL
24713 03/23/2024 C In-School AUSTIN TX SR. MASTER ANNETTE PALACIOS
24714 03/23/2024 C In-School CUTLER BAY FL Chief Master Isaacs
24715 03/23/2024 C In-School PETALUMA CA Sr. Master Schafer
24083 03/22/2024 A Regional QUINCY IL MASTER ROBERT & MRS. ANNA LEE BENTLEY
24692 03/16/2024 C In-School KENDALLVILLE IN SM ZACH HAYDEN
24698 03/16/2024 C In-School LAS VEGAS NV MASTER WADE MCCOIG
24081 03/16/2024 B Regional MORRISTOWN TN MRS. MELYNDA CORDRY
24082 03/16/2024 B Regional SUMNER WA MR. ERIC SCHMIDT & MRS. KHETTERY UN-SCHMIDT
24711 03/16/2024 C In-School MOUNT PLEASANT MI MR. BRANDON MCQUEEN
24702 03/16/2024 C In-School ST. JOSEPH MI MASTER ANDY DIXON
24701 03/16/2024 C In-School LOWELL IN MR. JESTON & MRS. SHARISE SMITH
24705 03/16/2024 C In-School DARIEN IL CHIEF MASTER PATTI BARNUM
24704 03/15/2024 C In-School GRANBURY TX MS. ELISHA ROSENKRANZ
24717 03/15/2024 C In-School HENDERSON NV MR. MICKEY RICO

HAPPY 55TH ANNIVERSARY ATA NATION