Skip to the content

2023 - 2024 World Champion Standings

World Standings updated on 04/19/2024

The points below reflect the following tournaments

  • Forms
  • Boys
  • 1st, 2nd, 3rd Degree Black Belt
  • 1 - 8 Years Old
Place Name Pts Location
1 Remy Cabusbusan 93 HENDERSON, NV
2 KEAGAN GUIDICE 87 HENDERSON, NV
3 CONNOR PONG 64 SAN DIEGO, CA
4 DYLAN CLARK 47 HUNTERSVILLE, NC
5 ZACHARY WEE 45 MCKINNEY, TX
6 DAYTON KENNARD 44 DENHAM SPRINGS, LA
7 KRISH BHINDE 41 SAN DIEGO, CA
8 JACKSON ALBERTS 29 CANONSBURG, PA
9 RAPHAEL LEMOS 27 SALINE, MI
10 CREWE LONG 25 NAMPA, ID
  • Weapons
  • Boys
  • 1st, 2nd, 3rd Degree Black Belt
  • 1 - 8 Years Old
Place Name Pts Location
1 Remy Cabusbusan 90 HENDERSON, NV
2 KEAGAN GUIDICE 87 HENDERSON, NV
3 DYLAN CLARK 64 HUNTERSVILLE, NC
4 CONNOR PONG 44 SAN DIEGO, CA
5 Maddox Nguyen 43 MURPHY, TX
6 ZACHARY WEE 39 MCKINNEY, TX
7 LUKE TRAX 38 CANONSBURG, PA
8 DAYTON KENNARD 34 DENHAM SPRINGS, LA
8 RAPHAEL LEMOS 34 SALINE, MI
10 BECKETT PURSIFULL 28 FORT WAYNE, IN
  • Combat Weapons
  • Boys
  • 1st, 2nd, 3rd Degree Black Belt
  • 1 - 8 Years Old
Place Name Pts Location
1 Remy Cabusbusan 61 HENDERSON, NV
2 Maddox Nguyen 56 MURPHY, TX
3 ZACHARY WEE 50 MCKINNEY, TX
4 KEAGAN GUIDICE 49 HENDERSON, NV
5 DYLAN CLARK 47 HUNTERSVILLE, NC
6 JETT ESTEP 43 MCKEES ROCKS, PA
7 ZANE GUFFY 40 GROVE CITY, PA
7 DAYTON KENNARD 40 DENHAM SPRINGS, LA
9 WYATT BRINK 38 O'FALLON, MO
10 GRAYSON KARZENOWSKI 31 MCKEES ROCKS, PA
10 CREWE LONG 31 NAMPA, ID
  • Sparring
  • Boys
  • 1st, 2nd, 3rd Degree Black Belt
  • 1 - 8 Years Old
Place Name Pts Location
1 Remy Cabusbusan 64 HENDERSON, NV
2 KEAGAN GUIDICE 62 HENDERSON, NV
3 MERRICK HORTON 61 SURPRISE, AZ
4 Maddox Nguyen 58 MURPHY, TX
5 KRISH BHINDE 46 SAN DIEGO, CA
5 WYATT BRINK 46 O'FALLON, MO
7 Diego Tena 37 PITTSBURGH, PA
8 DAYTON KENNARD 36 DENHAM SPRINGS, LA
9 DYLAN CLARK 35 HUNTERSVILLE, NC
10 VINCE NGUYEN 26 POWAY, CA
  • Creative Forms
  • Boys
  • 1st-3rd Creative Forms Black Belt
  • 1 - 8 Years Old
Place Name Pts Location
1 DAYTON KENNARD 61 DENHAM SPRINGS, LA
2 DYLAN CLARK 50 HUNTERSVILLE, NC
3 CREWE LONG 46 NAMPA, ID
4 RAPHAEL LEMOS 33 SALINE, MI
5 JOAQUIN MATUGAS 31 ALLEN, TX
6 JACKSON ALBERTS 27 CANONSBURG, PA
7 CONNOR PONG 25 SAN DIEGO, CA
7 KAGE SHELDON 25 ROYAL PALM BEACH, FL
9 VINCE NGUYEN 23 POWAY, CA
10 Maksim Konyk 22 FRANKLIN PARK, IL
  • Creative Weapons
  • Boys
  • 1st-3rd Creative Weapons Black Belt
  • 1 - 8 Years Old
Place Name Pts Location
1 DYLAN CLARK 72 HUNTERSVILLE, NC
2 CONNOR PONG 69 SAN DIEGO, CA
3 DAYTON KENNARD 39 DENHAM SPRINGS, LA
4 RAPHAEL LEMOS 36 SALINE, MI
5 LUKE TRAX 28 CANONSBURG, PA
6 CREWE LONG 27 NAMPA, ID
7 VINCE NGUYEN 26 POWAY, CA
8 JOAQUIN MATUGAS 22 ALLEN, TX
9 ZACHARY WEE 19 MCKINNEY, TX
10 Hunter Cantu 18 MAGNOLIA, TX
  • X-Treme Forms
  • Boys
  • 1st-3rd X-Treme Forms Black Belt
  • 1 - 8 Years Old
Place Name Pts Location
1 DAYTON KENNARD 66 DENHAM SPRINGS, LA
2 DYLAN CLARK 60 HUNTERSVILLE, NC
3 VINCE NGUYEN 58 POWAY, CA
4 RAPHAEL LEMOS 32 SALINE, MI
5 CREWE LONG 28 NAMPA, ID
6 ZACHARY WEE 26 MCKINNEY, TX
7 BECKETT PURSIFULL 22 FORT WAYNE, IN
8 JACKSON ALBERTS 21 CANONSBURG, PA
8 Hunter Cantu 21 MAGNOLIA, TX
8 Maksim Konyk 21 FRANKLIN PARK, IL
  • X-Treme Weapons
  • Boys
  • 1st-3rd X-Treme Weapon Black Belt
  • 1 - 8 Years Old
Place Name Pts Location
1 DYLAN CLARK 75 HUNTERSVILLE, NC
2 CONNOR PONG 52 SAN DIEGO, CA
3 LUKE TRAX 49 CANONSBURG, PA
4 DAYTON KENNARD 42 DENHAM SPRINGS, LA
5 VINCE NGUYEN 32 POWAY, CA
5 ZACHARY WEE 32 MCKINNEY, TX
7 CREWE LONG 25 NAMPA, ID
8 BECKETT PURSIFULL 24 FORT WAYNE, IN
9 JOAQUIN MATUGAS 23 ALLEN, TX
10 RAPHAEL LEMOS 19 SALINE, MI
10 NICKY SHAPIRO 19 HIGHLAND, IN

Listed Tournaments

This list displays the 30 most recent tournaments that have been reviewed and entered by ATA Tournament Dept. staff.

For a complete list of entered tournaments, please click here.

Tour # Date Type City State Host
24091 04/13/2024 B Regional LAS VEGAS NV MASTER WADE MCCOIG
24707 04/13/2024 C In-School DENHAM SPRINGS LA CHIEF MASTER JASON DENDY
24716 04/13/2024 C In-School MCKEES ROCKS PA SR. MASTER MICHAEL ESTEP
24089 04/12/2024 A Regional DURHAM NC CHIEF MASTER MICHAEL & SR. MASTER JULIA WEGMANN
24090 04/12/2024 B Regional SURREY, BC BR CHIEF MASTER SCOTT KARPIUK
24709 04/06/2024 C In-School HOMER GLEN IL MASTER MARK AUSTIN
24085 04/06/2024 A Regional CONROE TX MR. KALOB COX
24086 04/06/2024 B Regional LINCOLN NE MASTER JACK & MASTER ALYSSA COCHNAR
24087 04/06/2024 B Regional LINCOLN CA CHIEF MASTER FERNANDO JAIME
24088 04/06/2024 B Regional BROWNSBURG IN MR. ADAM HOSKINS
24084 03/29/2024 AA National DALLAS TX SPRING NATIONALS 2024
24718 03/28/2024 C In-School VALDOSTA GA MASTER MITCHELL CHURCH
24706 03/26/2024 C In-School AZLE TX MAY/HILL/MCMANUS
24691 03/26/2024 C In-School ELKTON MD MRS. VALERIE WALLCE-HOLUBYCKYJ
24710 03/23/2024 C In-School MAPLE RIDGE BR MR. NICHOLAS WHITE
24708 03/23/2024 C In-School ST. JOSEPH MO MR. JAMIE & MRS. SUSAN VOGEL
24713 03/23/2024 C In-School AUSTIN TX SR. MASTER ANNETTE PALACIOS
24714 03/23/2024 C In-School CUTLER BAY FL Chief Master Isaacs
24715 03/23/2024 C In-School PETALUMA CA Sr. Master Schafer
24083 03/22/2024 A Regional QUINCY IL MASTER ROBERT & MRS. ANNA LEE BENTLEY
24692 03/16/2024 C In-School KENDALLVILLE IN SM ZACH HAYDEN
24698 03/16/2024 C In-School LAS VEGAS NV MASTER WADE MCCOIG
24081 03/16/2024 B Regional MORRISTOWN TN MRS. MELYNDA CORDRY
24082 03/16/2024 B Regional SUMNER WA MR. ERIC SCHMIDT & MRS. KHETTERY UN-SCHMIDT
24711 03/16/2024 C In-School MOUNT PLEASANT MI MR. BRANDON MCQUEEN
24702 03/16/2024 C In-School ST. JOSEPH MI MASTER ANDY DIXON
24701 03/16/2024 C In-School LOWELL IN MR. JESTON & MRS. SHARISE SMITH
24705 03/16/2024 C In-School DARIEN IL CHIEF MASTER PATTI BARNUM
24704 03/15/2024 C In-School GRANBURY TX MS. ELISHA ROSENKRANZ
24717 03/15/2024 C In-School HENDERSON NV MR. MICKEY RICO

HAPPY 55TH ANNIVERSARY ATA NATION