Skip to the content

2023 - 2024 World Champion Standings

World Standings updated on 02/23/2024

The points below reflect the following tournaments

  • Forms
  • Boys
  • 2nd, 3rd Degree Black Belt
  • 15 - 17 Years Old
Place Name Pts Location
1 SHAYLER GUYMON 94 HENDERSON, NV
2 LUKE KNEE 86 SAN DIEGO, CA
3 JORGE CUBERO 72 ROSELLE PARK, NJ
4 NICHOLAS JUDY 69 GROVE CITY, PA
5 GABRIEL YOST 67 CANONSBURG, PA
6 BEN STICKNEY 65 WAUNAKEE, WI
7 OWEN GLASGOW 61 ROCKLIN, CA
8 GRAYSON STEWART 60 KEMAH, TX
9 JOEY ZAWORSKI 54 SLIDELL, LA
10 TREVOR FREEMAN 53 FORT WAYNE, IN
  • Weapons
  • Boys
  • 2nd, 3rd Degree Black Belt
  • 15 - 17 Years Old
Place Name Pts Location
1 LUKE KNEE 87 SAN DIEGO, CA
2 SHAYLER GUYMON 83 HENDERSON, NV
3 JORGE CUBERO 78 ROSELLE PARK, NJ
4 GABRIEL YOST 73 CANONSBURG, PA
5 NICHOLAS JUDY 70 GROVE CITY, PA
6 BEN STICKNEY 67 WAUNAKEE, WI
7 JOEY ZAWORSKI 61 SLIDELL, LA
8 BEN THOMAS 58 PETALUMA, CA
9 MATTHEW CANTRELL 56 SOUTHLAKE, TX
10 GAGE DARRIN TANSILL 54 LAS VEGAS, NV
  • Combat Weapons
  • Boys
  • 2nd, 3rd Degree Black Belt
  • 15 - 17 Years Old
Place Name Pts Location
1 REUBEN SEALINE 65 SIOUX CITY, IA
2 BROGAN PAVLIK 62 PICKERINGTON, OH
3 JORGE CUBERO 57 ROSELLE PARK, NJ
3 AUSTIN PARMELY 57 BARTLETT, TN
5 JACK GILLESPIE 56 ALLISON PARK, PA
6 VITALI FERRETTI 54 BARTLETT, TN
7 TREVOR FREEMAN 50 FORT WAYNE, IN
7 OWEN GLASGOW 50 ROCKLIN, CA
7 NICHOLAS JUDY 50 GROVE CITY, PA
10 TERRENCE JOHNSON 48 BARTLETT, TN
  • Sparring
  • Boys
  • 2nd, 3rd Degree Black Belt
  • 15 - 17 Years Old
Place Name Pts Location
1 SHAYLER GUYMON 91 HENDERSON, NV
2 REUBEN SEALINE 69 SIOUX CITY, IA
3 NICHOLAS JUDY 65 GROVE CITY, PA
3 AUSTIN PARMELY 65 BARTLETT, TN
5 JUSTIN GARCIA 59 CUTLER BAY, FL
6 JORGE CUBERO 58 ROSELLE PARK, NJ
6 LUKE KNEE 58 SAN DIEGO, CA
8 GRAYSON STEWART 49 KEMAH, TX
9 BOSTON HOWARD 41 O'FALLON, MO
10 TERRENCE JOHNSON 40 BARTLETT, TN
  • Creative Forms
  • Boys
  • 2nd, 3rd Degree Creative Forms Black Belt
  • 15 - 17 Years Old
Place Name Pts Location
1 LUKE KNEE 88 SAN DIEGO, CA
2 JORGE CUBERO 70 ROSELLE PARK, NJ
3 SEBASTIAN CASTELLANOS 57 ST. CLOUD, FL
4 JOEY ZAWORSKI 40 SLIDELL, LA
5 SHAWN NETTLES 38 SEMMES, AL
6 BEN THOMAS 36 PETALUMA, CA
7 DAVIS PETERSON 34 GLADSTONE, MO
8 GABRIEL YOST 33 CANONSBURG, PA
9 LOGAN MANUEL 28 SUGAR LAND, TX
10 KENTON SHOUP 23 DARIEN, IL
  • Creative Weapons
  • Boys
  • 2nd, 3rd Degree Creative Weapons Black Belt
  • 15 - 17 Years Old
Place Name Pts Location
1 LUKE KNEE 78 SAN DIEGO, CA
2 JOEY ZAWORSKI 62 SLIDELL, LA
3 LEE BENNETT 60 SLIDELL, LA
4 HAMZA TAI 36 OCOEE, FL
5 KENTON SHOUP 33 DARIEN, IL
6 GABRYEL CHOI 31 SALINE, MI
7 LOGAN MANUEL 30 SUGAR LAND, TX
8 DAVIS PETERSON 28 GLADSTONE, MO
9 LIAM WONG 26 JACKSONVILLE, FL
10 JOEY PECKUMN 25 SURPRISE, AZ
10 BEN THOMAS 25 PETALUMA, CA
  • X-Treme Forms
  • Boys
  • 2nd, 3rd Degree X-Treme Forms Black Belt
  • 15 - 17 Years Old
Place Name Pts Location
1 JOEY PECKUMN 55 SURPRISE, AZ
2 SEBASTIAN CASTELLANOS 52 ST. CLOUD, FL
2 BECKEM LAMP 52 POWELL, OH
4 JEREMIAH TIDWELL 43 ALLEN, TX
4 JOEY ZAWORSKI 43 SLIDELL, LA
6 KENTON SHOUP 41 DARIEN, IL
7 ETHAN FERNANDEZ 40 WEST CHESTER, PA
8 GABRIEL YOST 36 CANONSBURG, PA
9 BEN THOMAS 30 PETALUMA, CA
10 TYLER FUJIMOTO 24 NORTH LAS VEGAS, NV
  • X-Treme Weapons
  • Boys
  • 2nd, 3rd Degree X-Treme Weapon Black Belt
  • 15 - 17 Years Old
Place Name Pts Location
1 ETHAN FERNANDEZ 71 WEST CHESTER, PA
2 JOEY ZAWORSKI 67 SLIDELL, LA
3 LUKE KNEE 56 SAN DIEGO, CA
4 BECKEM LAMP 55 POWELL, OH
5 LEE BENNETT 51 SLIDELL, LA
6 HAMZA TAI 49 OCOEE, FL
7 BEN THOMAS 48 PETALUMA, CA
8 GRAHAM SMITH 44 FORT WAYNE, IN
9 KENTON SHOUP 32 DARIEN, IL
10 JOEY PECKUMN 28 SURPRISE, AZ

Listed Tournaments

This list displays the 30 most recent tournaments that have been reviewed and entered by ATA Tournament Dept. staff.

For a complete list of entered tournaments, please click here.

Tour # Date Type City State Host
24071 02/17/2024 B Regional TEMPE AZ CHIEF MASTER LEE FEILES
24069 02/16/2024 A Regional COLUMBIA MO MASTER JADE HOCKMAN
24070 02/16/2024 A Regional ORLANDO FL CHIEF MASTER TONY ISAACS & MASTER JESSE ISAACS
24065 02/10/2024 B Regional CHARLESTON IL MR. PAUL KENNEDY
24066 02/10/2024 B Regional FORT WALTON BEACH FL CHIEF MASTER DARRIN PALMER
24064 02/09/2024 B Regional SALEM OR MS. KAITLYN INNESS
24628 02/03/2024 C In-School OLATHE KS MR SHANE BEDFORD
24062 02/02/2024 A Regional CORAOPOLIS PA SR. MASTER MICHAEL ESTEP
24063 02/02/2024 A Regional LYNWOOD IL SR. MASTER KEITH SHOUP
24626 01/27/2024 C In-School CHESTERFIELD MO SM MORGAN SHANK
24061 01/26/2024 B Regional EAGAN MN MASTER RON SINGEWALD
24624 01/20/2024 C In-School BEL AIR MD MR. & MRS. JONATHAN FRANK
24625 01/20/2024 C In-School EXPORT PA GM MICHAEL F. CARUSO
24627 01/20/2024 C In-School HENDERSON NV CM KEN & MASTER PATRICIA CHURCH
24629 01/20/2024 C In-School ROANOKE TX SM MICHAEL SCOTT MORRISON
24630 01/20/2024 C In-School MOUNT PLEASANT MI MR BRANDON MCQUEEN
24623 01/14/2024 C In-School BAYSIDE WI Mr William and Ms Megan Girton
24622 01/13/2024 C In-School BUTLER PA MS LEEANN CRAMER
24621 01/13/2024 C In-School FORT WAYNE IN MR ROBERT CABEEN
24059 01/13/2024 B Regional SANTA ROSA CA SR. MASTER NICHOLAS SCHAFER
24060 01/12/2024 A Regional MEMPHIS TN CHIEF MASTER BETSY STEVENS & SR. MASTER TONY ROSA
24609 12/30/2023 C In-School DENHAM SPRINGS LA CM JASON DENDY
24615 12/29/2023 C In-School DEMOTTE IN MASTER BROOKE HARRINGTON
24616 12/22/2023 C In-School GRANBURY TX MS. ELISHA ROSENKRANZ
24618 12/16/2023 C In-School LIMERICK PA MASTER SCOTT MAGDYCZ
24619 12/16/2023 C In-School DARIEN IL CM PATTI S. BARNUM
24608 12/16/2023 C In-School ALLEN TX CM MARK & CM BARBARA SUSTAIRE
24606 12/16/2023 C In-School CANONSBURG PA MASTER CAMERON STADTFELD
24614 12/16/2023 C In-School WAUNAKEE WI MASTER MICHAEL MOH
24612 12/16/2023 C In-School ST. JOSEPH MO MR JAIME & MS SUSAN VOGEL

PREPARE FOR SPRING NATIONALS!

ALL AGES, ALL RANKS, ALL DIVISIONS WELCOME!

Spring Nationals will take place in Dallas, TX
at the Kay Bailey Hutchison Convention Center.

March 27-30, 2024