Skip to the content

2023 - 2024 World Champion Standings

World Standings updated on 04/19/2024

The points below reflect the following tournaments

  • Forms
  • Boys
  • 2nd, 3rd Degree Black Belt
  • 9 - 10 Years Old
Place Name Pts Location
1 JOSHUA WONG 69 FRANKLIN PARK, IL
2 KEN ASUNCION 55 SCOTCH PLAINS, NJ
3 BLAKE SHEN 50 SAN DIEGO, CA
4 COLT HAHS 43 CONROE, TX
5 Aiden Gomez 39 DACULA, GA
6 JOAQUIN DELFIN-CAVAZOS 32 AVON LAKE, OH
7 DAMON BACH 25 SAN DIEGO, CA
7 JASE HOLLOWELL 25 JASPER, GA
7 DHRUV RAO 25 DARIEN, IL
10 Gabriel Urquidi 24 FORT WAYNE, IN
  • Weapons
  • Boys
  • 2nd, 3rd Degree Black Belt
  • 9 - 10 Years Old
Place Name Pts Location
1 JOSHUA WONG 69 FRANKLIN PARK, IL
2 KEN ASUNCION 67 SCOTCH PLAINS, NJ
3 Colin Lee 41 GROVE CITY, OH
4 BLAKE SHEN 40 SAN DIEGO, CA
5 DAMON BACH 38 SAN DIEGO, CA
6 JASE HOLLOWELL 35 JASPER, GA
7 Aiden Gomez 27 DACULA, GA
8 COLT HAHS 21 CONROE, TX
8 DHRUV RAO 21 DARIEN, IL
10 KNOX CRUTCHFIELD 20 AZLE, TX
  • Combat Weapons
  • Boys
  • 2nd, 3rd Degree Black Belt
  • 9 - 10 Years Old
Place Name Pts Location
1 MADDOX ESTEP 88 MCKEES ROCKS, PA
2 JOSHUA WONG 54 FRANKLIN PARK, IL
3 Colin Lee 44 GROVE CITY, OH
4 EASTON MURPHY 28 O'FALLON, MO
5 TYLER CHAMBERS 25 MCKEES ROCKS, PA
6 KNOX CRUTCHFIELD 21 AZLE, TX
6 BRODY DANIEL 21 FORTVILLE, IN
6 DECKLIN HEATON 21 SARASOTA, FL
9 Peyton Hopp 20 PAINESVILLE, OH
9 WYATT SKELLIE 20 MCKEES ROCKS, PA
  • Sparring
  • Boys
  • 2nd, 3rd Degree Black Belt
  • 9 - 10 Years Old
Place Name Pts Location
1 EASTON MURPHY 70 O'FALLON, MO
2 MADDOX ESTEP 56 MCKEES ROCKS, PA
3 Colin Lee 44 GROVE CITY, OH
4 DECKLIN HEATON 39 SARASOTA, FL
5 JOAQUIN DELFIN-CAVAZOS 34 AVON LAKE, OH
6 Peyton Hopp 33 PAINESVILLE, OH
7 BLAKE SHEN 32 SAN DIEGO, CA
8 JOSHUA WONG 30 FRANKLIN PARK, IL
9 KNOX CRUTCHFIELD 27 AZLE, TX
10 JASE HOLLOWELL 23 JASPER, GA
  • Creative Forms
  • Boys
  • 2nd, 3rd Degree Creative Forms Black Belt
  • 9 - 10 Years Old
Place Name Pts Location
1 Aiden Gomez 65 DACULA, GA
2 BLAKE SHEN 61 SAN DIEGO, CA
2 JOSHUA WONG 61 FRANKLIN PARK, IL
4 COLT HAHS 27 CONROE, TX
5 EVAN DE GEUS 25 NAMPA, ID
6 Shawn Baren 23 FORTVILLE, IN
7 DAMON BACH 22 SAN DIEGO, CA
7 Gabriel Urquidi 22 FORT WAYNE, IN
9 RYAN SANCHEZ 20 DARIEN, IL
10 KNOX CRUTCHFIELD 12 AZLE, TX
  • Creative Weapons
  • Boys
  • 2nd, 3rd Degree Creative Weapons Black Belt
  • 9 - 10 Years Old
Place Name Pts Location
1 BLAKE SHEN 71 SAN DIEGO, CA
2 JOSHUA WONG 66 FRANKLIN PARK, IL
3 COLT HAHS 43 CONROE, TX
4 JASE HOLLOWELL 31 JASPER, GA
5 EVAN DE GEUS 23 NAMPA, ID
6 RYAN SANCHEZ 22 DARIEN, IL
7 DAMON BACH 21 SAN DIEGO, CA
8 Gabriel Urquidi 18 FORT WAYNE, IN
9 Aiden Gomez 15 DACULA, GA
9 MATEO WILLIAMSON 15 PHOENIX, AZ
  • X-Treme Forms
  • Boys
  • 2nd, 3rd Degree X-Treme Forms Black Belt
  • 9 - 10 Years Old
Place Name Pts Location
1 Aiden Gomez 71 DACULA, GA
2 JOSHUA WONG 59 FRANKLIN PARK, IL
3 COLT HAHS 45 CONROE, TX
4 JASON M. DUNAY 25 FORTVILLE, IN
5 Gabriel Urquidi 23 FORT WAYNE, IN
6 EVAN DE GEUS 21 NAMPA, ID
7 RYAN SANCHEZ 18 DARIEN, IL
8 ANDRES PAREDES 13 MAGNOLIA, TX
9 KNOX CRUTCHFIELD 6 AZLE, TX
10 VISHAAN DARBHA 5 POWELL, OH
10 OLIVER GRAF 5 CADILLAC, MI
10 ABRAHAM GRAHAM 5 CARY, NC
10 EASTON MURPHY 5 O'FALLON, MO
10 CASEY WARD 5 BOISE, ID
  • X-Treme Weapons
  • Boys
  • 2nd, 3rd Degree X-Treme Weapon Black Belt
  • 9 - 10 Years Old
Place Name Pts Location
1 BLAKE SHEN 66 SAN DIEGO, CA
2 COLT HAHS 63 CONROE, TX
3 JOSHUA WONG 52 FRANKLIN PARK, IL
4 EVAN DE GEUS 23 NAMPA, ID
5 RYAN SANCHEZ 22 DARIEN, IL
6 Gabriel Urquidi 20 FORT WAYNE, IN
7 Kasen Boneau 18 PICKERINGTON, OH
8 JASON M. DUNAY 15 FORTVILLE, IN
9 Aiden Gomez 12 DACULA, GA
10 ANDRES PAREDES 11 MAGNOLIA, TX

Listed Tournaments

This list displays the 30 most recent tournaments that have been reviewed and entered by ATA Tournament Dept. staff.

For a complete list of entered tournaments, please click here.

Tour # Date Type City State Host
24091 04/13/2024 B Regional LAS VEGAS NV MASTER WADE MCCOIG
24707 04/13/2024 C In-School DENHAM SPRINGS LA CHIEF MASTER JASON DENDY
24716 04/13/2024 C In-School MCKEES ROCKS PA SR. MASTER MICHAEL ESTEP
24089 04/12/2024 A Regional DURHAM NC CHIEF MASTER MICHAEL & SR. MASTER JULIA WEGMANN
24090 04/12/2024 B Regional SURREY, BC BR CHIEF MASTER SCOTT KARPIUK
24709 04/06/2024 C In-School HOMER GLEN IL MASTER MARK AUSTIN
24085 04/06/2024 A Regional CONROE TX MR. KALOB COX
24086 04/06/2024 B Regional LINCOLN NE MASTER JACK & MASTER ALYSSA COCHNAR
24087 04/06/2024 B Regional LINCOLN CA CHIEF MASTER FERNANDO JAIME
24088 04/06/2024 B Regional BROWNSBURG IN MR. ADAM HOSKINS
24084 03/29/2024 AA National DALLAS TX SPRING NATIONALS 2024
24718 03/28/2024 C In-School VALDOSTA GA MASTER MITCHELL CHURCH
24706 03/26/2024 C In-School AZLE TX MAY/HILL/MCMANUS
24691 03/26/2024 C In-School ELKTON MD MRS. VALERIE WALLCE-HOLUBYCKYJ
24710 03/23/2024 C In-School MAPLE RIDGE BR MR. NICHOLAS WHITE
24708 03/23/2024 C In-School ST. JOSEPH MO MR. JAMIE & MRS. SUSAN VOGEL
24713 03/23/2024 C In-School AUSTIN TX SR. MASTER ANNETTE PALACIOS
24714 03/23/2024 C In-School CUTLER BAY FL Chief Master Isaacs
24715 03/23/2024 C In-School PETALUMA CA Sr. Master Schafer
24083 03/22/2024 A Regional QUINCY IL MASTER ROBERT & MRS. ANNA LEE BENTLEY
24692 03/16/2024 C In-School KENDALLVILLE IN SM ZACH HAYDEN
24698 03/16/2024 C In-School LAS VEGAS NV MASTER WADE MCCOIG
24081 03/16/2024 B Regional MORRISTOWN TN MRS. MELYNDA CORDRY
24082 03/16/2024 B Regional SUMNER WA MR. ERIC SCHMIDT & MRS. KHETTERY UN-SCHMIDT
24711 03/16/2024 C In-School MOUNT PLEASANT MI MR. BRANDON MCQUEEN
24702 03/16/2024 C In-School ST. JOSEPH MI MASTER ANDY DIXON
24701 03/16/2024 C In-School LOWELL IN MR. JESTON & MRS. SHARISE SMITH
24705 03/16/2024 C In-School DARIEN IL CHIEF MASTER PATTI BARNUM
24704 03/15/2024 C In-School GRANBURY TX MS. ELISHA ROSENKRANZ
24717 03/15/2024 C In-School HENDERSON NV MR. MICKEY RICO

HAPPY 55TH ANNIVERSARY ATA NATION